O mnie

Piszę, co czuję

Nie jestem krytykiem literackim, nie lubię wielkich słów. Zwykle nie rozbijam lektury na czynniki pierwsze, ale piszę o tym, co o lekturze myślę, co mi się podobało, a co nie przypasowało. Po prostu jestem czytelnikiem. Piszę tak, jakbym opowiadała o książce koleżance czy koledze.

Piszę, by pamiętać

Czasami czytam coś ambitnego, czasami coś dla czystej rozrywki. Nastrój czytelniczy mi się zmienia, podobnie jak gust. Piszę blog, bo wtedy lepiej pamiętam swoje lektury i zatrzymuję się przy nich na nieco dłużej, niż wtedy gdy nie pisałam o nich nic.

Piszę krótko

Lepiej czytać książki niż recenzje. Jeden akapit jest tu bardziej symboliczny niż realny, ale pozwala mi wyznaczyć pewne ramy. 

Co u mnie znajdziesz?

Jeśli chcesz poznać mój gust czytelniczy i po części to, jaką jestem osobą, najlepiej jeśli zobaczysz czytelnicze podsumowania roku: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018. Z okazji swoich 30. urodzin robiłam też zestawienie tytułów, które (jak sądzę) wpłynęły na to, kim teraz jestem – zajrzyj do wpisu 30 książek na 30 lat. Możesz także sprawdzić, jakie tytuły kryją się u mnie pod etykietą „ulubione”, a także zajrzeć do zakładek z moimi trzema cyklami czytelniczymi: Nobel na miesiąc, Eurobooktrip, România. A jeśli nadal będzie mało, to zachęcam do zajrzenia na stronę ze spisem recenzowanych tytułów.

Przeczytaj, skomentuj, subskrybuj

Jeśli już tu zawędrowałaś lub zawędrowałeś, to przeczytaj coś – będzie mi bardzo miło. A jeśli chcesz dodać coś od siebie, pod każdym postem możesz zostawić komentarz. Dziękuję, jeśli zdecydujesz się na to, żeby porozmawiać ze mną o jakiejś książce :) Pamiętaj, że możesz się także zapisać na mailową subskrypcję bloga – nowe wpisy będą pojawiały się zwykle raz w tygodniu prosto na Twojej skrzynce (nie zapomnij potwierdzić subskrypcji!).

 
Skontaktuj się ze mną > 

Komentarze